Babtyno dvaro sodybos lobynas

Nedidelis lobyno pastatas netoli Babtyno dvaro rūmų pastatytas XVIII amžiuje, valdant dvarininkams Prozorams. Jame saugoti dvaro turtai ir vertybės. Po Pirmojo pasaulinio karo lobynas virto pienine. Darbas joje virte virė. Dvare buvo laikoma nemažai meldžiamų karvių. Iš pieno buvo gaminami įvairiausi produktai, o sviestas kasdien gabenamas į vaikų ligoninę. Nuo 1999 metų lobyno pastatas tapo gyvenamuoju namu.

Babtyno dvaro sodybos lobynas

Nedidelis lobyno pastatas netoli Babtyno dvaro rūmų pastatytas XVIII amžiuje valdant dvarininkakms Prozorams. Tuo metu dvare buvo imtasi rimtų statybų. Nugyventi mediniai statiniai keisti mūriniais, plėsti ir gražinti pagrindiniai dvaro rūmai, o šalia jų dvaro turtams ir vertybėms saugoti išdygo iš lobynu vadinamas pastatas.

Po Pirmojo Pasaulinio karo dvaro žemes išparceliavus, o valdas perėmus generolui V. Nagevičiui lobynas virto pienine. Darbas joje virte virė. Dvare buvo laikoma nemažai meldžiamų karvių. Iš pieno buvo gaminami įvairiausi produktai, ne tik dvaro reikmės ar pardavimui. 24 kilogramai mušto sviesto kasdien buvo vežama į vaikų ligoninę Kaune.

Nuo 1999 metų, kai dvaras buvo privatizuotas Kauno verslininko, lobyno pastatas tapo gyvenamuoju namu.

Lietuvos Dvarai : Babtyno dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0650 , 23.7920
Comments