Prižiūrėtojo namas

Prižiūrėtojo namas – vienas pirmųjų akmeninių pastatų Paliesiaus dvare.  Jį statė  Kazimieras Jonas Kublickas. Į vieną pastatą buvo sujungtos gyvenamosios patalpos, arklidė ir ratinė. Namas ties viduriu buvo dviejų aukštų, o šonuose vieno aukšto. Į šoninius priestatus  vedė dvivėriai vartai, pro kuriuos į dvarą grįžęs šeimininkas įvažiuodavo tiesiai karieta. Čia pat arkliai buvo iškinkomi.  Gyvenamosios patalpos  įrengtos centrinėje dalyje. Iš šio  namo dvarininkui išsikėlus, jame įsikūrė dvaro prižiūrėtojas.  Dabar prižiūrėtojo name įrengtas viešbutis, kavinė.

Paliesiaus dvaro sodybos prižiūrėtojo namas

Paliesiaus dvaro sodyboje prižiūrėtojo namas buvo vienas pirmųjų akmeninių pastatų. Jo statybomis užsiėmė vos dvarą įsigijęs Livonijos valdžios pareigūnas Kazimieras Jonas Kublickas. Į vieną pastatą jis sumanė sujungti gyvenamąsias patalpas, arklinę ir ratinę. Iškilęs namas ties viduriu buvo dviejų aukštų, o šonuose vieno aukšto. Į šoninius priestatus vedė dvivėriai vartai, pro kuriuos į dvarą grįžęs šeimininkas įvažiuodavo tiesiai su karieta. Čia pat arkliai buvo iškinkomi. Į vieną šoną nustumiamos karietos, kitame ant sienos sukabinami pakinktai. Gyvenamosios patalpos buvo įrengtos centrinėje pastato dalyje. Iš šio namo dvarininkas išsikėlė tik baigęs visų kitų ūkinių pastatų statybas ir pastatę plytinius dvaro rūmus. Atsilaisvinusiame pastate įsikūrė antras pagal svarbumą po šeimininkų – dvaro prižiūrėtojas.

Dabar prižiūrėtojo name įrengtas viešbutis, kavinė. Cokoliniame aukšte, kur buvo laikomi arkliai ir karietos veikia SPA centras.

Lietuvos Dvarai : Paliesiaus dvaro sodyba
Koordinatės : 55.2510, 26.4780
Comments