Jurbarko dvaro sodybos ūkinis pastatas

Jurbarko dvaro sodybos ūkinis pastatas statytas XX a. pradžioje. Jame laikyti dvare auginami gyvuliai, jiems skirti pašarai, dvaro ūkyje naudojami rakandai. Iki šių dienų statinys neišlikęs.

Jurbarko dvaro sodybos ūkinis pastatas

Jurbarko dvaro sodybos ūkinis pastatas statytas XX a. pradžioje. Jame buvo laikomi dvare auginami gyvuliai, jiems skirti pašarai, sudėti dvaro ūkyje naudojami rakandai.

Dvarą valdantis kunigaikštis Sergejus Vasilčikovas net ir nebūdamas dvare, rūpinosi jo ūkiu. Jis siekė, kad dvaras duotų kuo daugiau naudos, diegė modernias naujoves. Verslauti ir rūpintis savo ūkiais skatino ir vietinius. Keletą metų iš eilės nuo 1905 iki 1970 metų Jurbarke buvo rengiamos žemės ūkio parodos. Jose tiek dvaro darbininkai, tiek vietiniai demonstruodavo savo pasiekimus arklininkystės, žemdirbystės, žemės ūkio srityse. Už geriausius parodose pristatytus eksponatus buvo dalijamos piniginės premijos, aukso ir sidabro medaliai, garbės raštai. Parodos dalyvius vertinusios komisijos pirmininku kas kartą būdavo pats kunigaikštis Sergejus Vasilčikovas.

Lietuvos Dvarai : Jurbarko dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0790, 22.7600
Comments