Jurbarko dvaro sodybos tvoros fragmentas

Jurbarke įsikūrę kunigaikščiai Vasilčikovai visą dvaro teritoriją aptvėrė raudonų plytų tvora. Į rūmų teritoriją buvo galima patekti pro dvejus aukštus plačius geležinius vartus. Dvare gyvenant Vasilčikovams į aptvertą erdvę patekti būdavo griežtai draudžiama. Dabar iš tvoros likę tik ažūrines kalto metalo varčias laikę raudonų plytų stulpai su varteliais pėstiesiems ir dalis mūrinės tvoros.

Jurbarko dvaro sodybos tvoros fragmentas

Stilingus dvaro rūmus pasistatę, parką išplėtę kunigaikščiai Vasilčikovai pasirūpino, kad jų ramybės nedrumstų prašalaičiai. Visa dvaro teritorija buvo aptverta raudonų plytų tvora. Prie rūmų buvo galima patekti per dvejus aukštus plačius geležinius vartus. Dabar likę tik ažūrines kalto metalo varčias laikę raudonų plytų stulpai su varteliais pėstiesiems ir dalis mūrinės tvoros.

Jei žiemą, kai kunigaikščių Jurbarke nebūdavo pro tvorą galėdavo įžengti ir vienas kitas vietinis gyventojas, tai vasarą įėjimai griežtai buvo stebimi. Dvare gyvenant Vasilčikovams į aptvertą teritoriją patekti būdavo griežtai draudžiama. Suaugusieji draudimų laikėsi. Tačiau vaikai, sumanę palakstyti dvaro parke lengvai įveikdavo aukštą mūrinę tvorą. Vienas ant kito pasilypėję, vienas kitam rankas padavę ir jie jau kitoje tvoros pusėje. Ten tarsi kitas pasaulis atsiverdavo plačios parko alėjos , šimtamečiai medžiai ir gražiausi gėlynai.

Lietuvos Dvarai : Jurbarko dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0790, 22.7600
Comments