Jurbarko dvaro sodybos pietų oficina

Jurbarko dvaro pietinės oficinos statybos prasidėjo apie 1847-uosius metus.  Dviaukštė oficina buvo skirta dvaro tarnams. Vidaus interjeras nebuvo prašmatnus. Patalpos suskirstytos į butus.   Vėliau pietinėje oficinoje buvo įsikūrusi dvaro raštinė. Nuo 2008 m. čia veikia Jurbarko turizmo informacijos centras.

Jurbarko dvaro sodybos pietų oficina

Jurbarko dvaro sodybos pietinė oficina pastatyta XIX a. I pusėje, kai Jurbarką valdė kunigaikščiai Vasilčikovai. Statybos prasidėjo apie 1847-uosius metus. Dvaro sodyboje dygo stilingi dvaro rūmai, simetriškai jiems buvo pastatytos dvi oficinos. Pietų pusėje iškilusi dviaukštė oficina buvo skirta dvaro tarnams. Čia jie gavo butus, kuriuose galėdavo gyventi su šeimomis.

Bene didžiausias darbymetis tarnams prasidėdavo orams atšilus, kai Rusijoje gyvenę kunigaikščiai vasaroti atvykdavo į upių apsuptą Jurbarką. Ruošiantis priėmimui tekdavo ne tik iškuopti visus rūmų kampus ar virtuvėje atnaujinti gardžiausių valgių receptus. Prieš atvykstant kunigaikščiams buvo organizuojamas ir parko valymas, gėlių sodinimas, kiti darbai. Tuo metu į savo butus oficinoje grįždavo tik nakčiai. Visą diena praleisdavo lauke arba dvaro rūmuose Specialiai tarnams rūmuose buvo įrengti atskiri įėjimai. Jie į kunigaikščių gyvenamas patalpas patekdavo per abiejuose pastato šonuose įrengtus įėjimus su laipteliais.

Vėliau pietinėje oficinoje buvo įsikūrusi dvaro raštinė. Nuo 2008 m. čia veikia Jurbarko turizmo informacijos centras.

Lietuvos Dvarai : Jurbarko dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0790, 22.7570
Comments