Papielių, Babtyno piliakalnis

Asiūlio upelio ir Nevėžio slėnio juosiamo Babtyno piliakalnio amžius skaičiuojamas nuo  II tūkstantmečio. Jis į viršų iškilęs 10 metrų.  Viršuje – trikampė aikštelė. Joje  – suplūktas 3 metrų aukščio pylimas, saugantis piliakalnį nuo gretimų aukštumų.

1961 metais piliakalnio teritorijas išžvalgę archeologai aptiko apdegusio molio gabalų. Piliakalnio aikštelėje pastebėjo buvusių apkasų pėdsakų. Tai rodo, kad papėdėje gyventa žmonių.

Papielių, Babtyno piliakalnis

10 metrų į viršų besidriekiantis Babtyno piliakalnis vilioja ne tik nuo viršūnės atsiveriančia panorama, bet ir lobiais. Kadaise du broliai šioje vietoje aptiko skrynią. Ją atidarius net akys iš džiaugsmo nušvito. Iki pat viršaus skrynia buvo prikrauta pinigų. Greitai džiaugsmą pakeitė pyktis. Gobšūs broliai vos po kelių minučių susivaidijo, kuris saugos skrynią, o kuris eis atvaryti arklių, kad pinigus į namus būtų galima parvežti. Žodis po žodžio ir ginčas įsiplieskė tiek, kad vienas brolių nusikeikęs „kad jie skradžiai žemėn nueitų.“. Su lyg tais žodžiais skrynia su pinigais akimirksniu nugarmėjo į Nevėžį.

1961 metais piliakalnio teritorijas išžvalgė archeologai. Jie pinigų nerado, tačiau aptiko nemažai apdegusio molio gabalų, o piliakalnio aikštelėje pastebėjo buvusių apkasų pėdsakų. Tai rodo, kad kadaise papėdėje buvo gyventa žmonių. Asiūlio upelio ir Nevėžio slėnio juosiamo piliakanio amžius skaičiuojamas nuo II tūkstantmečio pradžios. Užkopus į jo viršų – trikampė aikštelė. Joje suplūktas 3 metrų aukščio pylimas, saugantis piliakalnį nuo gretimų aukštumų.

Lietuvos Dvarai : Babtyno dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0840 , 23.7710
Comments