Babtyno dvaro sodybos tvartas

Babtyno dvaro tvartas statytas XIX amžiuje. Autentiškas tvartas buvo stačiakampio formos. Ji pakito pokariu, kai dvarą ėmė valdyti generolas V. Nagevičius. Statinys tapo panašus į L raidę. Tvarte buvo laikomi veisliniai žirgai, darbiniai arkliai, melžiamos karvės. 1999 metais dvarą privatizavus tvartas  nebenaudojamas.

Babtyno dvaro sodybos tvartas

Babtyno dvaro sodyboje tvartas statytas XIX amžiuje, kai valdas įsigijo netoliese Raudondvaryje įsikūręs grafas Benediktas Tiškevičius. Autentiškas tvartas buvo stačiakampio formos. Ji pakito pokario metais, kai dvarą ėmė valdyti generolas V. Nagevičius. Statinys tapo panašus į L raidę. Tvarte buvo laikomi veisliniai žirgai, darbiniai arkliai, melžiamos karvės. Tuo metu dvaro ūkiniais reikalais rūpinosi ne tik ūkvedys. Kaip einasi darbai prižiūrėjo ir generolo žmona Veronika Nagevičienė. Nors šeimininkai turėjo automobilį, tvarte laikomus žirgus kinkydavo kas sekmadienį. Dviejų žirgų tempiamu dengtu fajetonu šeimininkai kiekvieną savaitę vykdavo į mišias. Išlipę iš karietos bažnyčioje sėsdavo pačioje garbingiausioje vietoje, prie altoriaus.

Tvartas savo paskirties nepakeitė ir pokario metais. Nuo 1999 metų dvarą privatizavus ir naujiems savininkams nusprendus užsiimti ne ūkine, o menine, kultūrine veikla tvartas liko nenaudojamas.

Lietuvos Dvarai : Babtyno dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0660 , 23.7910
Comments