Babtyno dvaro sodybos kluonas

Tradicinio liaudiško stiliaus kluonas Babtyno dvaro sodyboje statytas  XIX amžiuje. Kluonas buvo skirtas nupjautiems javams laikyti ir kulti. Jo statyboms naudoti raudono molio plytų stulpai, mediniai rąstai.

Pokariu mediniai rąstai  išardyti ir pakeisti silikatinėmis plytomis. Autentiška grindų danga užpilta betonu.  Dabar kluone – koncertų salė. Joje telpa net 800 žmonių.

Babtyno dvaro sodybos kluonas

Tradicinio liaudiško stiliaus kluonas Babtyno dvaro sodyboje statytas XIX amžiuje. Tuo metu dvarą valdė Tiškevičiai. Jie čia negyveno, bet paskyrę įgaliotinį rūpinosi, kad dvaro ūkis duotų pelno. Iš viso sodyboje Tiškevičių nurodymu iškilo 16 ūkinių pastatų. Kluonas buvo skirtas nupjautiems javams laikyti ir kulti. Jo statyboms naudoti raudono molio plytų stulpai, mediniai rąstai.

Pokario metais mediniai rąstai buvo išardyti ir pakeisti silikatinėmis plytomis. Autentiškas grindų danga užpilta betonu. Dabar kluonas tapęs koncertų sale. Jame telpa net 800 žmonių. Jie čia renkasi klausyti Pažaislio muzikos festivalio koncertų, kitų muzikos renginių.

Lietuvos Dvarai : Babtyno dvaro sodyba
Koordinatės : 55.0650 , 23.7930
Comments