• Burbiškio dvaro sodybos fragmentų rūmai Burbiškio dvaro rūmai statyti XIX amžiaus pradžioje. Dvaro šeimininko Stanislovo Venclovavičiaus užsakymu projektą apie 1752 m. parengė lenkų architektas Gižickis. Tačiau nežinia, ar dėl lėšų, ar dėl laiko stokos, statybų sumanymai įgyvendinti tik po trisdešimties metų. Prasidėjusios statybos vyko dideliu pajėgumu. Pasakojama, kad į statybvietę buvo sukviesta  daugiau kaip 1000…
  • Burbiškio dvaro sodybos fragmentų oficina Burbiškio dvaro oficina statyta tuo pačiu metu kaip ir dvaro rūmai. Spėjama, kad dvarą valdant Venclovavičiams oficinoje buvo apgyvendinti tarnai. Pasakojama, kad šeimininkus dvare aptarnaudavo dvi tarnaitės. Jos ir patarnaudavo ir valgį šeimininkams gamindavo. Dar viena virėja buvo priskirta ruošti maistą patiems tarnams. Dvare kasdien dirbo ir sodininkas ir ūkvedys.…
  • Burbiškio dvaro sodybos fragmentų parkas Vaizdingame Anykštos upės vingyje Burbiškio dvaro parkas įkurtas XIX a. Kalvotame reljefe esantis parkas užima 5 ha plotą. Didžiausia parko puošmena – tvenkinys  su 7 salomis, kanalais, tilteliais. Pasivaikščiojimams parke suformuotos dailios medžių alėjos. Sodą ir parką tuo metu prižiūrėjęs sodininkas buvo vadintas “agradniku”. Kad spėtų nudribti galybę darbų plačiose…
  • Vandens malūnas Netoli Anykštos upės prie dabartinio tilto pastatytas 1926 m.  Seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose minima, kad  malūnas dirbo be paliovos.  Jis aptarnavo ne tik dvarą. Grūdus čia susimalti verždavosi ir valstiečiai.  Malūne grūdai buvo sumalami daug smulkiau nei naminėmis girnomis, tad ir kepiniai skanesni pavykdavo. O štai  Anykštos pakrantėse bei Rubikių paežerėje gyvenantiems ūkininkams  malūnu…