• Raudondvario dvaro rūmai Istoriniuose šaltiniuose minima, kad raudonų plytų rūmai Raudondvaryje stovėjo, dar 1652 metais. Tikima, kad nuo plytų spalvos, ankščiau Aukštadvariu vadintas miestelis, gavo Raudondvario vardą. Dabartinę išvaizdą rūmai įgavo dvarą valdant grafams Tiškevičiams. Per 1831 metų sukilimą visą dvaro ansamblį nusiaubė gaisras. Benediktui Emanueliui Tiškevičiui teko imtis dvaro atstatymo darbų. Po rekonstrukcijos prie…
  • Raudondvario dvaro pietų ir šiaurės oficinos Raudondvario dvaro pietų ir šiaurės oficinos statytos apie 1840 metus, kai dvaro sodybą imta atkūrinėti po pastatus nusiaubusio gaisro. Abi oficinas projektavo, tuo metu dvare statybų prižiūrėtoju dirbęs architektas Jonas Margevičius. Pasakojama, kad šiaurinė oficina tarnavo kaip svečių namas. Iki 1867 m. čia gyveno dvaro valdytojas, kitaip vadinamas arendatorius…
  • Raudondvario dvaro pietų ir šiaurės oficinos Raudondvario dvaro pietų ir šiaurės oficinos statytos apie 1840 metus, kai dvaro sodybą imta atkūrinėti po pastatus nusiaubusio gaisro. Abi oficinas projektavo, tuo metu dvare statybų prižiūrėtoju dirbęs architektas Jonas Margevičius. Pasakojama, kad šiaurinė oficina tarnavo kaip svečių namas. Iki 1867 m. čia gyveno dvaro valdytojas, kitaip vadinamas arendatorius…
  • Raudondvario dvaro oranžerija Akį traukiantį baltutėlė oranžerija dvaro sodyboje pastatyta 1837-1839 m. Įžengus pro stiklines duris čia ir dabar galima pamatyti vieną seniausių Lietuvos palmių, kurią sodino pats Tiškevičius. Keliauti mėgęs grafas Raudondvario sodininkams iš svečių šalių parveždavo įvairiausių sodinukų. Tiškevičių laikais oranžerija garsėjo unikalia citrusinių vaismedžių kolekcija. Oranžerijoje vaisius vedė citrinmedžiai, apelsinmedžiai, nokdavo mandarinai…
  • Raudondvario dvaro žirgynas Keliauti mėgusio, ir svečius dažnai vėžinusio Tiškevičiaus valdos neapsiėjo bet įspūdingo žirgyno. Modernios angliškos arklidės pastatytos apie 1855-1861 m. Neogotikinis pastatas savo forma primena U raidę. Arklides prižiūrėti buvo pavesta gausiai arklidžių tarnybai. Jai ypač pasitempti tekdavo, kai dvare pasirodydavo šeimininkai Tiškevičiai. Pasakojama, kad Prancūzijoje gyvenę grafai į Raudondvario dvarą atvykdavo keturkinke…
  • Raudondvario dvaro ūkvedžio namas Vienas svarbiausių dvaro administracijos darbuotojų, dvaro ūkvedys turėjo išskirtines sąlygas. Kitiems samdomiems darbuotojams ir tarnams įsikūrus oficinose, ūkvedys galėjo mėgautis privačia erdve. Jam buvo paskirtas atskiras gyvenamasis namas. Vieno aukšto ūkvedžio namas su mansarda buvo pastatytas 1837 metais. Ūkvedžiu buvo skiriamas gerai patikrintas, patikimas žmogus. Šias pareigas gavęs žmogus ne tik…
  • Raudondvario dvaro ledainė Raudondvario dvare greta pagrindinio pastato Tiškevičiai XIX amžiuje buvo įsirengę ledainę. Ji tarnavo kaip šiuolaikinis šaldytuvas. Medžiokles mėgę ir dažnai jas rengę grafai dvaro šeimininkėms iš miškų parūpindavo kalnus įvairiausios mėsos. Jos suvalgyti vienu sykiu net ir prisikvietus svečių nebuvo įmanoma. Kad žvėriena nesugestų jos atsargos buvo laikomos ledainėje. Dvare griežtai prižiūrėta,…
  • Raudondvario dvaro šiaurės svirnas Du identiškos išvaizdos svirnai Raudondvario dvaro sodyboje pastatyti apie 1846 m. Juos suprojektavo tuo metu dvare dirbęs architektas Jokūbas Voleris iš Rietavo. Šiems pastatams lietuvių kalboje vartojami du žodžiai: svirnas ir klėtis, turintieji tą pačią reikšmę. Tik klėties pavadinimas yra labiau paplitęs Žemaitijoje. Svirne buvo laikomi grūdai, dažnai ir ūkio padargai,…
  • Raudondvario dvaro pietų svirnas Du identiškos išvaizdos svirnai Raudondvario dvaro sodyboje pastatyti apie 1846 m. Juos suprojektavo tuo metu dvare dirbęs architektas Jokūbas Voleris iš Rietavo. Šiems pastatams lietuvių kalboje vartojami du žodžiai: svirnas ir klėtis, turintieji tą pačią reikšmę. Tik klėties pavadinimas yra labiau paplitęs Žemaitijoje. Svirne buvo laikomi grūdai, dažnai ir ūkio padargai,…
  • Raudondvario dvaro tvora su vartais Raudondvario dvarą juosianti mūrinė tvora pastatyta XIX amžiuje. Pėstiejį į dvarą patekdavo pro mažus vartelius. Atvykus karietoms tarnai skubėdavo atverti didžiuosius įvažiavimo vartus. Tiek mažų vartelių, tiek didžiųjų vertų ančios gamintos kalvio rankomis. Tvorai parinktas rombais išdėliotas plytų ornamentas. Stulpai puošti plytų karnizu. Laukiant atvykstant grafo, prie vartų ir rūmų…
  • Raudondvario dvaro parkas Kaip ir anuomet taip ir dabar Raudondvario dvaro parkas vasarą pakvimpa rožėmis. Dar Tiškevičių laikais priešais oranžeriją buvo įrengti apskriti rožynai. Pro juos keliuku kaskart prasukdavo į dvarą atvykusių Tiškevičių karieta. Sustodavo prieš paradines duris. Grafas ir grafienė iš karietos kojas keldavo tiesiai ant paklotų kilimų. Greta rožių, kaip ir dabar, buvo…